Новини України
Українці не вірять своєму щастю! Зарплата в 25 тисяч: Президент Зеленський повідомив, що вже починаючи з наступного року

Українці не вірять своєму щастю! Зарплата в 25 тисяч: Президент Зеленський повідомив, що вже починаючи з наступного року


----------------------------------
Президент Зеленський повідомив, що вже починаючи з наступного року зарплата лікарів може досягти позначки в 25 тисяч гривень.
“Згідно з планом Міністерства охорони здоров’я в 2021 році мінімальна заробітна плата лікаря повинна становити 20-25 тисяч гривень”, – повідомив глава держави в ході щорічного звернення до українців з трибуни Верховної Ради.
У той же час зарплата медичних сестер має зрости до 15 тисяч гривень, а молодшого медичного персоналу – до 10-12 тисяч гривень.
За словами Зеленського, підвищення заробітної плати медикам є вкрай важливим. З 1 вересня їм підвищили заробітну плату на 25, 50 і 70%.
“Знаю, тема медичної реформи викликає жваві суперечки. Але давайте визнаємо правду – реформа має як незаперечні переваги, так і відверто слабкі місця. Наше завдання – зберегти всі позитивні моменти і виправити помилки. Реформою повинні бути задоволені і пацієнти, і медики всіх рівнів. Крім того, чекаю від профільного комітету і міністерства варіанти моделей страхової медицини, які могли б з’явитися в Україні “, – резюмував Зеленський.
Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що медичні працівники всы 29 років незалежності України отримували найнижчу зарплату в країні. За його словами, заробітна плата лікарів і медичного персоналу в Україні повинна становити не менше 20-25 тисяч гривень.
Він обіцяв, що з вересня і до кінця року медичні працівники почнуть отримувати доплати:
  • лікарі – близько 3560 грн;
  • середній медперсонал – до 2500 грн;
  • молодший медичний персонал – 1250 грн.
Відзначимо, в Україні лікарняні ліжка для пацієнтів з підозрою або підтвердженою коронавірусною хворобою COVID-19 вже заповнені на 62,3%. Про це йдеться на сайті Міністерства охорони здоров’я.
Зазначається, що найгірша ситуація спостерігається на Донеччині та Луганщині. Зокрема, в Донецькій області показник заповнювання ліжок становить 91%, у Луганській – 85%, в Одеській – 78,6%, у Хмельницькій – 72,6%, а в Чернігівській області – 69%.
При цьому лише на Херсонщині, Тернопільщині, Кіровоградщині, Івано-Франківщині й Житомирщині цей показник нижче 50%.
Також в усіх областях, крім Кіровоградської, перевищено показник захворюваності на 100 тисяч населення, який має становити не більше 40. Загалом в Україні він становить 187,3.
↓Поділитися з друзями в Facebook↓

↓Тисни «Подобається» і отримуй тільки кращі пости в Facebook↓
Інші матеріали рубрики: