Цікаве
Що станеться з людиною без скафандра в відкритому космосі

Що станеться з людиною без скафандра в відкритому космосі


----------------------------------
Уявіть: вас викинуло назовні з шлюзового відсіку космічної станції без скафандра. Ви в паніці і відчайдушно намагаєтеся врятуватися. Скільки часу у вас є, щоб знайти джерело повітря і необхідного атмосферного тиску? Спойлер: зовсім небагато. Але більше, ніж ви думаєте.

В першу чергу ви не вибухне і ваша кров не закипить. А так же ваше тіло не втратить свою цілісність тільки через те, що ви перебуваєте в вакуумі. Ваша шкіра чудово справляється зі своєю роботою: утримує ваші нутрощі всередині. Вона еластична і дуже міцна, так що можете не переживати, що луснете, як повітряна кулька. До того ж, шкіра буде підтримувати ваше внутрішнє тиск на досить високому рівні, щоб ваша кров не закипіла.

Брак температури не зможе відразу вас прикінчити. У холодній воді людина швидко переохолоджується не через температури води, а через те, що вона є дуже хорошим провідником тепла. Все тепло, вироблене вашим метаболізмом, тут же «витягується» з вашого тіла. У вакуумі немає конвекції і теплопровідності теж немає. Єдиним способом втратити тепло залишається випромінювання. Зазвичай ми навіть не помічаємо втрату цієї енергії: закутані в шар ізолюючого повітря, що підігріваються Сонцем над головою і землею під ногами, ми отримуємо назад все те тепло, яке втрачаємо. Так що ми можемо радісно випромінювати енергію днями безперервно.

У космосі ж вас нічому ізолювати, так, що в кінці кінців ви замерзне на смерть. Але, на щастя, втрата 100 ват тепла дуже незначна в порівнянні з масою вашого тіла. У безповітряному просторі пройде дуже багато часу, перш ніж ви перетворитеся на ескімо.

Найслабшою ланкою є ваша зрадницька система кровообігу. У космосі немає повітря, а значить, немає кисню. Але ваша кров, позбавлена ​​кисню, це не знає і продовжує циркулювати по всьому тілу, а зокрема йде в мозок.

Через 15 секунд після того, як ви покинете шлюз, ви втратите свідомість. Проте ви все ще будете живі. Якщо і протягом однієї-двох хвилин вас доставлять в безпечне місце, буде в порядку. Ну, не рахуючи ебуллізма і неприємного засмаги від жорсткого ультрафіолетового випромінювання. Це не дуже приємно, але жити можна.

Якщо ж ви залишитеся в космосі більше ніж на 2 хвилини, інші органи також «відрубати» через брак кисню - на медичному мовою це називається «смерть».

І ще: в ім'я Армстронга, не затримуйте дихання! Ваші легені і дихальні шляхи не розраховані на стримування атмосферного тиску в вакуумі. Якщо ви затримаєте подих, то зіткнетеся з тією ж проблемою, з якою стикаються водолази при занадто швидкому підйомі на поверхню: розірвані легені.

Таким чином, доведено! Якщо видихнути все повітря з легенів, людина може прожити у відкритому космосі без скафандра, аж 90 секунд.

Звучить жахливо, але ж ніхто не думав, що прогулянки у відкритому космосі будуть приємні, правда?
↓Поділитися з друзями в Facebook↓

↓Тисни «Подобається» і отримуй тільки кращі пости в Facebook↓
Джерело
Інші матеріали рубрики: