Цікаве
Професор назвала прості засоби від kоpонавіруса

Професор назвала прості засоби від kоpонавіруса


----------------------------------
Для профілактики кор0навірусной інфекції є ряд простих засобів. Про них ми поговорили із завідуючою кафедрою ендокринології та холістичної медицини РУДН, професором Світлана Калинченко. Вона пояснила важливість вітаміну D, риб'ячого жиру і розкрила схему поширення COVID-19 в організмі, через яку можна зрозуміти, чому одні хворіють важко, а інші ні.
- Щоб бути здоровим, людина повинна повноцінно дихати, - каже Світлана Юріївна. - І найкраща профілактика кор0навірусной інфекції сьогодні - отримання людьми достатньої кількості кисню.

Гіпоксія, тобто, нестача кисню, створює умови для розмноження вірусу в легенях і розвитку на цьому тлі важких ускладнень. Сьогодні є прилади для вимірювання тієї самої сатурації кисню в легенях, про яку сьогодні не чув тільки ледачий. У людей не буде нормальної сатурації, якщо вони не будуть отримувати достатню кількість кисню, що можливо тільки на відкритому повітрі, серед дерев. Тому я закликаю відкрити лісопаркові зони, щоб люди могли гуляти, на безпечній відстані один від одного.

Чого не люблять віруси і бактерії, ракові клітини? Кисню. Тому треба дихати, дихати і дихати! У нас же сьогодні люди виявилися в умовах жорсткого випробування гіпоксією. Тим, хто живе в малогабаритних квартирах по 3-6 чоловік, елементарно не вистачає кубометрів повітря, а якщо вікна на одну сторону - зовсім біда. І скоро, як тільки людей випустять, ми отримаємо сплеск пневмоній, в тому числі, які не асоціюються з кор0навірусом. Пневмонії будуть гіпоксичні, на тлі нестачі повітря.

Ось днями в одну з клінік привезли молодого здорового культуриста - він на ліжку з пневмонією сьогодні. Він півтора тижні не був у залі - і ось результат. У хірургічних стаціонарах сьогодні лежать молоді і здорові, які звикли до фізичної активності. У них розвивається застійна пневмонія, не завжди має відношення до кор0навірусу. У Німеччині, Австрії вітається, щоб люди гуляли. У деяких країнах ввели можливість двогодинних прогулянок, а в багатьох взагалі без обмежень ...

- Так, мер Окленда навіть заборонив рух особистого транспорту по місту - щоб люди могли гуляти ...

- Тому потрібно терміново повернути людям лісопаркові зони! Інакше ми отримаємо такі пневмонії, що ніякі ліжка не врятують.

Наша медицина робить якийсь відкат в дев'ятнадцяте століття - століття великих порятунків. Сьогодні перепрофілюються під інфекційні стаціонари вузи, студентів вчать орієнтуватися у вірусах. Ми намагаємося рятувати людей, у яких кор0навірус привів до дихальної недостатності. Апаратом штучної вентиляції заганяємо в легені повітря, якого їх позбавили. Але ж медицина XXI століття повинна бути медициною профілактики, тому її головне завдання - не довести людей до апарату ШВЛ. Діти тепер цілими днями сидять в комп'ютерах, хоча раніше говорили, що це шкідливо. Мені вся ця ситуація нагадує світову змову проти здоров'я.

- Багато хто боїться виходити, тому що в аптеках немає медичних масок.

- Насправді цього всього ніде не вистачає, будь-яких засобів індивідуального захисту (ЗІЗ). Я тут подивилася останні тимчасові рекомендації МОЗ - там написано, що лікарі повинні мінімізувати ЗІЗ. Тобто працювати в респіраторі всю зміну, не знімаючи, тому що коли їх знімаєш, вони вже неефективні. Ці кошти одноразові. А сьогодні я бачу людей, які роблять так: підняли маску, покурили, назад наділи. Або спустили, почухали ніс, знову начепили. Друзі, маска одноразова! Якщо ви її стягнули з носа - все, викидайте!

- Що ще потрібно для профілактики зараження сьогодні?

- Перш за все, необхідний вітамін D, який виробляється тільки на сонці. Одне з останніх досліджень вчених з Ірландії показало, що цей вітамін виключно важливий для профілактики респіраторних інфекцій, в тому числі і COVID-19. Люди, у яких немає його дефіциту, п'ють менше антибіотиків, у них краще імунітет. З'явилися докази, що підтверджують роль вітаміну D у профілактиці інфекцій грудної клітини, особливо у літніх людей. Робота ірландців показала, що у людей з дефіцитом вітаміну D істотно більш слабку імунну відповідь на інфекцію, В Росії, на жаль, цей вітамін в дефіциті у більшості. Особливо, ті, хто страждає від зайвої ваги, хто мало рухається, а також пацієнти з астмою або хронічним захворюванням легенів.

Крім того, у нас колосальний дефіцит омега-3 жирних кислот, того самого риб'ячого жиру, який раніше давали всім дітям в радянських дитсадках. При нестачі омега-жирів страждає імунітет. А так у здорової людини - але тільки у здорового! - є й інші механізми захисту від вірусів.

- Наприклад?

- У нас в слині є лізоцин. Пам'ятайте, в дитинстві все, коли розбивали коліно, її лизали: лізоцин вбиває інфекційні агенти. Але тільки якщо людина здорова. У здорової людини слина повинна бути лужна (сьогодні є спеціальні тести на основі лакмусових папірців, які показують, лужна вона чи ні).

Як ми справляємося з вірусами? Вірус заходить в ніс, носо-і ротоглотки і потрапляє через стравохід в шлунок. Якщо шлунок здоровий, там соляна кислота, вона випалює все.

Сьогодні багато хто сприймає препарати від печії, але вона нікуди не дівається. Тільки в результаті такого "лікування" у людини йде закид в стравохід НЕ соляної кислоти, а інший. І, якщо вірус потрапляє в такий шлунок, де не сильно кисло, він прямує далі, в кишечник. У здорової людини, якщо на нього чхнули, все надійде в шлунок і в кишечник не зайде, ризик захворювання зменшується. А нездоровий гарантовано отримає захворювання. Так що імунітет вирішує все.

А ще треба розуміти прості речі. Мати кор0навірус в організмі - не дорівнює хворіти їм. Хворіти кор0навірусом - не дорівнює померти від нього. Померти з кор0навірусом - не дорівнює померти від кор0навіруса. У нас же паніка підігрівається статистикою. Як жити? Потрібно на кожного, та й на себе, дивитися з позиції "він (вона, я) заражений кор0навірусом". Що потрібно зробити, щоб він не завдав мені шкоди? Треба здати аналізи на вітамін D, на омега-профіль і на стероїдні гормони. І якщо їх не вистачає - проконсультуватися з лікарем.

- Так, а гормони тут причому?

- Якщо кортизол, який також вважається гормоном імунітету, в нормі, вірус до вас зайде і вийде. Ризик захворювань зменшується, або вони протікають безсимптомно, в легкій формі.

Ось зараз багато говорять - ми вже хворіли. Мені було б цікаво зробити дослідження. Справа в тому, що новий кор0навірус дає характерну картину біохімії крові: лимфопению і лейкопенію. Якби зараз подивитися дані лабораторних аналізів всіх, у кого після ГРВІ були нижчі лімфоцити і лейкоцити в крові, це може вказувати на те, що вони перенесли кор0навірусную інфекцію. Тести ж інколи просто не приносять користі. До того ж вони не достовірні: вірусу може не бути в носі, а в бронхах він є.

Тому кортизол повинен бути в нормі. Це гормон стресу, і нервувати зараз небезпечно ще й з цієї точки зору.
↓Поділитися з друзями в Facebook↓

↓Тисни «Подобається» і отримуй тільки кращі пости в Facebook↓
Джерело
Інші матеріали рубрики: