Світові новини
Без паніки: Мясников чітко пояснив, як лікуватися від «корони» вдома

Без паніки: Мясников чітко пояснив, як лікуватися від «корони» вдома


----------------------------------
Лікар і телеведучий Олександр М'ясников в своєму телеграм-каналі опублікував рекомендації для хворих кор0навірусом. Він дав чітку інструкцію про те, що треба - і головне, чого не треба робити при хворобі.

Як зазначив теледоктора, багато, отримавши позитивний результат тесту на кор0навірус, не розуміють, що робити, і кидаються в крайнощі. Тому він дав чітку інструкцію про те, які заходи варто прийняти - і головне, про те, чого робити ні в якому разі не варто.

Перш за все Мясников нагадав, що у 90% хворих кор0навірус протікає як ГРЗ або зовсім безсимптомний. Однак у кожного десятого розвивається пневмонія.

Перша рекомендація для хворих з симптомами ГРЗ і навіть з пневмонією легкого перебігу - не панікувати. Другий головна порада - усвідомити, що немає якоїсь універсальної пігулки, яка просто усуне хворобу.

«Як, в принципі, не існує ліків від ГРЗ», - додає лікар.

Ліки на шкоду
М'ясників перерахував ліки, які багато хто починає приймати просто «про всяк випадок» - і ні до чого хорошого це не призводить.

Так, хлорокін, або плаквенил, в лікуванні «корони» себе не виправдав. В індивідуальних випадках хворому з «короною» він може бути призначений, але для більшості буде марний.

При цьому через те, що люди купують цей препарат масово, без необхідних ліків залишаються хворі вовчак та ревматоїдний артрит.

Малоефективні і антивірусні ліки - «що старі, що нові», зазначає Мясников. У кращому випадку вони скоротять хвороба на пару днів.

А ось антибіотики не просто даремні при віруси - вони можуть істотно зашкодити. Прийом антибіотиків без показань в результаті призводить тільки до формування резистентних до ліків інфекцій.

До того ж масова купівля непотрібних при Коронавіруси антибіотиків залишає без ліків людей з бактеріальними інфекціями.

Препарати, що розріджують кров, начебто гепарину (кліксан, фраксипарин) і зовсім показані тільки в лікарняних умовах і дуже невеликому відсотку пацієнтів.

Як підкреслив Мясников, ті, хто видобуває ці препарати і вводить їх собі сам, в результаті потрапляють до лікарень - вже не з «короною», а з внутрішніми кровотечами і крововиливами в мозок.

як лікуватися
Отже, що ж залишається? А залишається, пише Мясников, саме те, що і при будь-якому ГРЗ або грип:

  • ізоляція,
  • напівпостільний режим,
  • Рясне пиття,
  • легка калорійна їжа,
  • часте провітрювання кімнати,
  • зволожувач повітря,
  • при підвищеній температурі - парацетамол.
Додатковими засобами можуть бути препарати цинку, вітаміни С і D, краплі в ніс з інтерфероном.

А ще лікар порадив хворим з коронавірусів використовувати пульсоксімер і стежити за рівнем кисню в крові. Якщо цей показник вище 95% - значить, все в порядку.

М'ясників підкреслив, що в лікарнях є все необхідне для важких випадків. Однак в легких, яких переважна більшість, «корону» лікують «найкращі доктора - спокій, час і позитивний настрій».

Лікар закликав не піддаватися паніці і дозволити імунітету зробити свою справу.
↓Поділитися з друзями в Facebook↓

↓Тисни «Подобається» і отримуй тільки кращі пости в Facebook↓
Інші матеріали рубрики: