Цікаве
Робити КТ немає сенсу: сімейний лікар розвінчав один з міфів про КОВІД

Робити КТ немає сенсу: сімейний лікар розвінчав один з міфів про КОВІД


----------------------------------
Епідемія кор0навіруса у всьому світі триває, Україна - не виняток. У всіх містах зараз спостерігається паніка і тривога, люди стоять в чергах, щоб зробити комп'ютерну томографію легень (КТ). Всі бояться, що COVID-19 дасть ускладнення.

Сімейний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги № 1 Оболонського району Києва Фелікс Ілясевіч розповів, коли цю процедуру дійсно треба робити.
«Не тільки лікарі призначають: багато пацієнтів роблять КТ самі, як тільки з'явився кашель. Але стан легенів, яке показує КТ, часто не відповідає тяжкості хвороби. Наприклад, у моїй літній пацієнтки не було навіть натяку на кор0навірусную інфекцію (а КТ вона робила з іншої причини), але це дослідження виявило зміни, характерні для двосторонньої пневмонії », - розповів медик в ефірі« Фактів ».

Також доктор відповів на інше питання з ефіру на тему, чи потрібно робити КТ після 14 днів хвороби, щоб упевнитися і не переживати. На його думку, якщо симптоми зменшуються і стан стабілізується - в цій процедурі немає необхідності.

«Якщо симптоми зменшуються - не підвищується температура, зменшується кашель, сатурація в нормі, то робити КТ немає сенсу. Променеве навантаження при цьому дослідженні в кілька разів більше, ніж при звичайному рентгені », - розповів Фелікс Ілясевіч.
↓Поділитися з друзями в Facebook↓

↓Тисни «Подобається» і отримуй тільки кращі пости в Facebook↓
Джерело
Інші матеріали рубрики: