Новини України
Перестал0 бuтuся сeрцe... Порошенко з дружuною поділuлuся гoрeм...

Перестал0 бuтuся сeрцe... Порошенко з дружuною поділuлuся гoрeм...


----------------------------------
Сергій Проскурня – український театральний режисер, володар багатьох престижних українських премій. Він помер на 63 році життя. Повідомляють, що у режисера напередодні уві сні раптово зупинилося серце. Реакція відомих українців Першим про трагічну подію повідомив екс-міністр культури Євген Нищук. Він зазначив, що втратив близького великого друга.
«Пишу в минулому часі і серце розривається від болю»  – зазначив Нищук. Свої глибокі співчуття висловила сім’я Порошенко. Петро Олексійович на своїй сторінці в Twitter зазначив, що Україна втратила справжнього патріота і талановитого режисера. Відомо, що Петро Порошенко займається розвитком культурної сфери в Україні.

Він неодноразово говорив, що саме культура і українські діячі мистецтва об’єднують народ, прославляють країну за її межами і створюють неповторні шедеври, які можуть впливати на світогляд людей. «Ми з Мариною поділяємо ваше горе. Вічна пам’ять великому таланту і світлого людині », – звернувся Порошенко до близьких і рідних Сергія Владиславовича.
Український музикант, лідер групи «Океан Ельзи»  Святослав Вакарчук  зазначив, що втрата надзвичайно велика для всіх українців. Адже, на його думку, Проскурня творив давню, але і одночасно сучасну Україну.
Творчий шлях режисера Свій шлях він починав у Львові, згодом сім’я переїхала в Черкаси. Своє життя Проскурня пов’язував з музикою, але доля розпорядилася інакше. Любов до театру все-таки перемогла і чоловік став вчитися на акторсько-режисерському факультеті Київського державного інституту театрального мистецтва імені Івана Карпенка-Карого. Він працював з Адою Роговцевою, в його постановці колись дебютував  Остап Ступка . Це був його дипломний спектакль «Чайка» в 1987 році. У 90-х роках він брав активну участь в революції на граніті. Завжди виступав за незалежність України. Проскурня керував Одеським оперним театром і Черкаським драматичним театром. Сергій Проскурня був автором кінопроекту «Наш Шевченко», частина якого була знята на Евромайдане.
Протягом 5 років, починаючи з 2008 року, Сергій Проскурня був організатором найвидатніших концертів в країні, зокрема концертів до Дня незалежності України та державних парадів. Режисер і продюсер співпрацював з кращими театрами Західної Європи, проводив обмін кадрами, брав участь в різних європейських фестивалях.
↓Поділитися з друзями в Facebook↓

↓Тисни «Подобається» і отримуй тільки кращі пости в Facebook↓
Інші матеріали рубрики: