Світові новини
Ось Все І Спливло! Байден Отримав Гроші Від Російського Лобіста Перед Тим, Як Скасувати Санкції Проти «Північного Потоку-2»

Ось Все І Спливло! Байден Отримав Гроші Від Російського Лобіста Перед Тим, Як Скасувати Санкції Проти «Північного Потоку-2»


----------------------------------
Президент США Джо Байден за кілька місяців до того, як скасувати санкції проти оператора «Північного потоку-2», отримав гроші від російського лобіста, прихильника газопроводу Річарда Берта. І хоча йдеться про порівняно невелику суму, це може вважатися порушенням передвиборчої обіцянки американського лідера.
Про це повідомляє американська газета New York Post. Берт пожертвував 4000 доларів у жовтні 2020 року. У березні того ж року він витратив 10 000 доларів на комітет політичних дій Unite The County.
«Гроші від Берта не тільки порушують передвиборче зобов’язання Байдена не брати гроші від лобістів, а й мають особливе значення, оскільки тепер він бере безпосередню участь у лобіюванні «Північного потоку-2», – йдеться в публікації.
Берт уклав партнерські угоди з п’ятьма європейськими енергетичними компаніями: ENGIE, OMV, Shell, Uniper і Wintershall Dea. Форми розкриття інформації про лобіювання показують, що Берт нині захищає інтереси всіх п’ятьох. Він займається просуванням «Північного потоку-2» і консультує щодо санкцій.
«Коли Річард Берт зробив пожертву до Фонду перемоги Байдена, він не визнав, що був зареєстрованим іноземним агентом і, отже, не мав права робити внески», – сказав The Post представник Національного комітету Демократичної партії.
Нагадаємо, одне з найбільших світових агентств зі штаб-квартирою в Великобританії Reuters заявило, що рішення США скасувати санкції проти «Північного потоку-2» – оливкова гілка, яка символізує можливе поліпшення ставлення між РФ і американцями.
«Замкнуте коло взаємних ударів було ініційоване колишнім президентом США Бараком Обамою. Ми думали, що адміністрація Трампа перегляне ці рішення. Але цього не сталося. Навпаки, в 2017 році США ухвалили нові антиросійські, антидипломатичні рішення. Потім ми були змушені відповісти. Ця ланцюгова реакція нікому не може сподобатися. Сьогодні я відчув, що наші американські колеги поділяють цю точку зору», – процитувало видання главу МЗС РФ Сергія Лаврова.
До того ж видання додало, що Німеччина і США в результаті зняття санкцій «активізували економічні зв’язки». «Президент Байден тепер зробив крок нам назустріч у конфлікті щодо «Північного потоку-2», – цитує агентство канцлера Німеччини Ангелу Меркель.
Проєкт «Північний потік-2» оцінюється в 9,5 млрд євро. Його реалізує «Газпром» в альянсі з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell, Wintershall. Вони взяли на себе зобов’язання профінансувати «Північний потік-2» сумарно на 50%, тобто на 950 млн євро кожен. «Газпром» надасть другу половину коштів – 4,75 млрд євро.
Президент Росії Володимир Путін заявляв, що газопровід зобов’язані ввести в експлуатацію на початку 2021 року. Однак пізніше терміни перенесли на кінець року.
↓Поділитися з друзями в Facebook↓

↓Тисни «Подобається» і отримуй тільки кращі пости в Facebook↓
Джерело
Інші матеріали рубрики: