Світові новини
Як він міг? Лукашенко сьогоднішнім рішенням поставив жирний хрест на відносинах з Україною! Таке не пробачається

Як він міг? Лукашенко сьогоднішнім рішенням поставив жирний хрест на відносинах з Україною! Таке не пробачається


----------------------------------
“Білоруський правитель Олександр Лукашенко заявив, що Москва і Мінськ опрацьовують питання про відкриття прямих авіаційних рейсів з Білорусі до окупованого Крим.”
“Це рішення білоруського президента ще раз демонструє, що Лукашенко поставив жирний хрест на майбутніх відносинах з Україною. Раніше – після того, як припинилося авіаційне сполучення України і Росії – аеропорт Мінська був головним хабом, у якому здійснювалася пересадка на рейси з Києва до Москви та інших російських міст.
Зрозуміло, що поява літака авіакомпанії “Белавіа” у аеропорту Сімферополя призвело б до санкцій з боку України і втрати Мінськом свого транзитного статусу. Але після скандалу з посадкою літака ірландської авіакомпанії Ryanair і затриманням опозиціонерів в аеропорту білоруської столиці збереження цього статусу стало для Лукашенка абсолютно неактуальним.
А актуальним стало підкреслювати свою відданість Путіну і готовність слідувати у фарватері російської політики”, – пише Віталій Портніков для Espreso.tv.
“Якщо літаки авіакомпанії “Белавіа” почнуть літати до Криму, Білорусь стане першою суверенною державою – крім самої Росії, зрозуміло – що визнає можливість польотів у аеропорти окупованого півостріву. При цьому сам політ навряд чи стане економічно вигідним: літакам з Білорусі доведеться облітати територію України і подорож з Мінська до Сімферополя займатиме кілька годин.
Але для Лукашенка, як і для Путіна, головне – це не зручність і навіть не економічна доцільність. Головне – це символіка такого польоту, демонстрація повної підпорядкованості білоруської зовнішньої політики і національних інтересів Білорусі інтересам Кремля. І це – один з перших явних результатів нещодавньої зустрічі президентів Росії і Білорусі, про підсумки якої практично нічого не повідомлялося.
Не повідомлялося тому, що головним підсумком цієї зустрічі стала остаточна згода очманілого Лукашенка танцювати під дудку Путіна.”
↓Поділитися з друзями в Facebook↓

↓Тисни «Подобається» і отримуй тільки кращі пости в Facebook↓
Інші матеріали рубрики: