Новини України
Правду mепер ді3наються всі: Повністю уся Кубань, Вороніж, і Ставропілля, все це було повністю українськомовне населення – професор Павло Гриценко

Правду mепер ді3наються всі: Повністю уся Кубань, Вороніж, і Ставропілля, все це було повністю українськомовне населення – професор Павло Гриценко


----------------------------------
Уся Кубань, Ставрополля, більша частина Вороніжчини – це все було українськомовне населення. Першу карту поширення української мови створили 871 року. Її пізніше “Батько всіх народів” Сталін перекроїв по-своєму.
Про це заявив директор Інституту української мови Національної академії наук України, доктор філологічних наук, професор Павло Гриценко в Конституційному суді. Він розглядає депутатське подання щодо конституційності скандального мовного закону “Ківалова-Колесніченка”.
“На цій карті, якщо було менш як 60 процентів україномовного населення, то спеціально позначали. Усе точно передано. Берестейщина, Брестська область, частина Польщі аж під Люблін, Східна Словаччина, Південна Гуцульщина і Південна Буковина – це все україномовні землі”, – наголосив Павло Гриценко.
“На цих територіях віддавна церкви були, так звана Митрополія Київська. Тим паче, в Румунію українці принесли книгодрукування. А найдавніші пам’ятки української мови – це пам’ятки, написані у Сучаві, тепер це Румунія, кінець XIII – XIV століть, староукраїнською мовою”, – продовжує професор.
“Міф про російський Донбас, коли ще 200 кілометрів на схід була Україна і Азовське море було внутрішньоукраїнським, – це результат реалізації змішування народів. Український хлопець ніколи не служив Україні, його треба було відправити десь, щоб він забув українську мову. Сюди присилали інших. Це доктрина змішування. Тому говорити, що росіяни є одним із корінних народів тут, в Україні, – неправильно”, – пояснив науковець.
↓Поділитися з друзями в Facebook↓

↓Тисни «Подобається» і отримуй тільки кращі пости в Facebook↓
Інші матеріали рубрики: