Цікаве
6 найдивовижніших операцій, які тільки проводилися хірурги

6 найдивовижніших операцій, які тільки проводилися хірурги


----------------------------------
Щодня хірурги рятують людям життя, проводячи за операційним столом по кільканадцять годин.

Не дарма ця робота вважається однією з найвідповідальніших і найважчих. Часом хірургам доводиться виконувати унікальні операції, аналогів яким, в світовій практиці не існує.

Операція, що тривала 96 годин

Найтривалішою операцією за всю історію медицини, вважається операція, яка тривала 96 годин і проводилася в одній з клінік Чикаго.

У 58-річної Гертруди Левандовскі, яка важила 277 кілограмів, вирізали кісту яєчника. Оперувати жінку почали 4 лютого 1951 року, і закінчили тільки через 4 дні.

Новоутворення вирізали повільно і акуратно, щоб тиск у пацієнтки не впало, а також щоб не зачепити інші внутрішні органи. У підсумку, все пройшло успішно і жінка швидко пішла на поправку.

Кисть, пришита до ноги
Під час виробничої травми китаєць Сяо Вей втратив кисть руки. Поки чоловік вибирав лікарню, куди краще звернутися, його відрізана кисть зберігалася в холодильнику.

Опинившись в клініці, хірурги пришили кисть до ноги, але тільки для того, щоб відновити в пошкодженої кінцівки кровопостачання. Ну а через три місяці, хірурги пришили кисть Сяо Вея, туди куди належить.

Подвійне народження
У мешканки Х'юстона Кері МакКартні на 6 місяці вагітності діагностували новоутворення на п'ятій точці.

Жінці потрібна термінова операція, в ході якої дитини витягли з утроби матері, видалили пухлину, і знову помістили дитину "на місце".

А через 10 тижнів Кері народила свого малюка точно в строк. Дитина з'явилася на світ абсолютно здоровим.

Пересадка особи

Молодий француз на ім'я Паскаль Коллер довгі роки жив з хворобою Реклингхаузена, в результаті якої його обличчя було знівечене пухлиною. Паскаль не міг жити повноцінним життям і навіть замислювався про суїцид.

Друге народження молодій людині подарували хірурги в 2007 році. Вони пересадили йому обличчя людини, який помер напередодні. Операція тривала 16 годин.

Два серця
Цю операцію провели в Сан Дієго. Оперувати дівчину з хворим серцем було небезпечно і тоді лікарі ... вживили їй нове. Таким чином вони знизили ризики проведення операції і пацієнтка отримала друге серце, з яким і живе донині.

Сам себе прооперував
Унікальну операцію 30 квітня 1961 року провела сам собі російський хірург Леонід Рогозів. Перебуваючи в експедиції на Антарктиду, чоловік діагностував у себе гострий апендицит. Допомоги чекати не було звідки і Леонід сам себе прооперував.

Товариш Рогозова тримав перед ним дзеркало і подавав необхідні інструменти. Тривала операція 40 хвилин і проходила в умовах вічної мерзлоти. Знаменитий виконавець Володимир Висоцький навіть присвятив Леоніду пісню.
↓Поділитися з друзями в Facebook↓

↓Тисни «Подобається» і отримуй тільки кращі пости в Facebook↓
Інші матеріали рубрики: