Цікаве
Камера в труні знімала 2.5 року: побачене шокувало всіх

Камера в труні знімала 2.5 року: побачене шокувало всіх


----------------------------------
Вчені вперше зняли на камеру процес розкладання трупа протягом півтора років. Те, що вони побачили, може шокувати вразливих людей: весь цей час мрець здійснював руху.

Звичайна людська реакція на труп - сильну відразу. Як свідчить когнітивний антрополог Паскаль Буайе в своїй книзі «Пояснюючи релігію», всім відомим культурам властиві уявлення про забруднює, плюндрували дії мертвих тіл. Ми прагнемо якомога швидше позбутися від цього страшного об'єкта, зрадивши його землі, вогню або морю. Можливо, цим пояснюється той факт, що процес розкладання тіла протягом 17 місяців був вперше докладно документований тільки в XXI столітті.

Дослідження проходили в Австралійському центрі тафономіческіх експериментальних досліджень (Australian facility for taphonomic experimental research). Перші букви його назви складаються в багатозначну абревіатуру AFTER (ПІСЛЯ).

Це єдине науково-дослідна установа в Південній півкулі, в якому вивчається процес розкладання людських тіл в природних умовах. Вчені налаштували автоматичну камеру так, щоб кожні півгодини в світлий час доби вона знімає це сумне видовище. Як уточнює видання Science Alert, зйомки тривали протягом 17 місяців.

Дослідники, що вивчили отримані записи, не очікували, що труп виявиться настільки рухомим. Точніше, вони не збиралися відстежувати його активність. Їх метою було перевірити оприлюднену попередниками модель, що описує процес розкладання на різних стадіях. Однак попутно були виявлені дивні рухи трупа. Наприклад, руки, спочатку лежать уздовж тіла, в результаті опинилися розкинуті. «Ми думаємо, що рухи пов'язані з процесом розкладання, так як тіло [природним чином] муміфікується, а зв'язки висихають», - говорить Вілсон в матеріалі агентства AFP.
↓Поділитися з друзями в Facebook↓

↓Тисни «Подобається» і отримуй тільки кращі пости в Facebook↓
Інші матеріали рубрики: