Новини України
ПІДТРИМУЄТЕ ГАРАНТА? Зеленський закликає кидати за грати “злодіїв в законі”

ПІДТРИМУЄТЕ ГАРАНТА? Зеленський закликає кидати за грати “злодіїв в законі”


----------------------------------
Президент України Володимир Зеленський пропонує Верховній Раді розглянути законопроект про кримінальну відповідальність для учасників злочинного співтовариства.

Текст документа № 2513 доступний на сайті парламенту.

На сьогоднішній день терміну «злочинне співтовариство» немає в Кримінальному кодексі. Новим законопроект визначає поняття «злодій в законі», вводиться кримінальне покарання для авторитетів.

Зокрема за перебування в статусі «злодій в законі» пропонується ввести покарання від 7 до 9 років в'язниці з конфіскацією майна.

Згідно з текстом законопроекту, «злодій в законі» - це особа, яка дотримується властивих злочинному середовищі традицій і правил поведінки, користується авторитетом серед осіб, які вчинили кримінальні злочини, керує, координує і / або організує діяльність злочинного співтовариства або його частини, або є учасником такої спільноти .

Крім того, за створення злочинної організації, керівництво нею або участь у ній, участь злочинах, скоєних злочинною організацією, передбачається покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 7 до 12 років.

Людини, який організував зустріч (сходку) злочинних організацій або співтовариств, будуть саджати у в'язницю на термін від 3 до 6 років.
↓Поділитися з друзями в Facebook↓

↓Тисни «Подобається» і отримуй тільки кращі пости в Facebook↓
Інші матеріали рубрики: