Ви зараз переглядаєте За пів р0ку змінuла трu прuйомні сім’ї: ч0му в Європі в українських біженців забuрають дітей

За пів р0ку змінuла трu прuйомні сім’ї: ч0му в Європі в українських біженців забuрають дітей

У Європі соціальні служби вилучають дітей в українських біженців. Таких випадків – сотні. Причини різні: від незнання тамтешніх законів нашими співгромадянами до неналежного, за європейськими мірками, поводження батьків із дітьми

Однак європейські правила далеко не завжди йдуть на користь самим українським дітям. Дитина і так переживає величезний стрес через те, що її забирають від батьків, але потім таким дітям ще й нерідко доводиться переїжджати з однієї прийомної сім’ї до іншої.

Дівчинка, яка змінила три сім’ї

У вівторок, 16 квітня, відбудеться судове засідання у Великій Британії, на якому вирішуватиметься доля 10-річної Злати – дочки 34-річної української моделі XL, блогерки, учасниці шоу Вікторії Щелко. Ще 29 вересня 2023 року поліція разом із соціальними службами цієї країни відібрала в українки, яка приїхала сюди, щоб сховатися від війни, єдину дочку.

З того часу Вікторія лише раз могла поспілкуватися зі Златою, а дівчинка встигла змінити три прийомні сім’ї. За словами її матері, дівчинку в першій сім’ї ображали, друга сім’я від неї відмовилася. Нині вона живе у родині з Уганди, яка виховує п’ятьох дітей. Вікторії не дозволяли передати дочці навіть її речі, вона не може спілкуватися з нею ні в соцмережах, ні телефоном

Жінка орендувала номер у готелі та вела переговори із соцслужбою, просила надати документ, що у кімнаті хоча б провели обробку від клопів.

29 вересня увечері представниця соціальної служби вимагала, щоб Вікторія з дочкою негайно вирушали до хостелу. А потім у номер увійшли поліцейські. Злату забрали, а Вікторію скрутили.

Її звинувачують у тому, що її донька не вчилася (хоча вона навчалася у Німеччині), а також, що дитина може залишитися на вулиці, оскільки мати відмовляється йти у хостел.

Вилучили сотні українських дітей

Уповноважений Верховної Ради з прав дітей Дмитро Лубінець заявив, що соціальні служби європейських країн станом на 31 грудня 2023 року вилучили 255 дітей.

Найбільше у Німеччині – 71 випадок, Польща – 33, Італія – 25, Чехія – 24, Швеція – 17.

За даними на 1 березня цього року, в офісі є 74 звернення щодо вилучення 176 дітей.

Забирають їх із різних причин. Перша: у Європі інакше трактують статус опікуна. Наприклад, бабуся, яка приїхала туди з онуками, не вважається законною представницею дітей. Там можуть подати на неї до суду та встановити дітям зовсім іншого опікуна. Такий випадок був в Італії у 2022 році, коли бабуся приїхала туди із онукою, яка займалася велоспортом. Мати дівчинки з молодшою дочкою залишилися в Німеччині, де вони набули статусу тимчасового захисту. Ніхто не міг припустити, що у рідної бабусі служби Італії заберуть дитину.