Ви зараз переглядаєте Наразі потрібно оформити спеціальний документ. Прикордонники озвучили інформацію про виїзд за кордон

Наразі потрібно оформити спеціальний документ. Прикордонники озвучили інформацію про виїзд за кордон

Влітку кількість бажаючих виїхати за кордон традиційно зростає.

Особливо багато у цей період виїжджають матері з дітьми.

Тому Державна прикордонна служба озвучила важливе роз’яснення про виїзд дітей за кордон. В ДПСУ розповіли, які документи необхідні, аби вивезти дитину з України.

Насамперед слід пам’ятати, що наразі в Україні діють спрощені правила для виїзду неповнолітніх за кордон.

Виїзд дітей повинен здійснюватися за згодою батьків і в їх супроводі, або ж у супроводі уповноважених ними повнолітніх осіб.

Після прийняття нового закону про мобілізацію у соцмережах ширили різні чутки щодо перетину кордону дітьми і про документи, які для цього потрібні. Але жодних суттєвих змін не відбулося.

Які документи потрібні для виїзду дитини за кордон
Під час дії воєнного стану діти, яким ще не виповнилося 16 років, можуть перетинати кордон або у супроводі обох батьків, або одного з батьків, або з близьким родичем, або з іншими уповноваженими особами.

У перших двох випадках жодні додаткові дозволи для виїзду за кордон робити не доведеться. Якщо дитина виїздить за кордон із близьким родичем, то на КПП доведеться показати свідоцтво про народження дитини, а також документ, який підтвердить сімейні зв’язки.

У випадку, якщо дитина перетинає кордон у супроводі сторонньої особи, то треба оформити відповідні документи. Батьки мають прийти до нотаріуса і оформити нотаріально затверджену заяву про те, що вони погоджуються на виїзд дитини у супроводі цієї особи.

Оформити відповідний дозвіл може і один із батьків.

Для цього доведеться звернутися до органу опіки і піклування. Там треба надати письмову заяву, у якій буде вказано, що він чи вона згодні, аби дитина перетинала кордон у супроводі тієї чи іншої особи.

Джерело